O firmie

logo Rubicon

Firma Rubicon jest nowym projektem angielskich inżynierów przyjętym przez rynek zachodni. U podstawy ich sukcesu legła wyjątkowa dbałość o dźwięk połączona z przystępnymi cenami. Na uwagę zasługują zaawansowane technologiczne przetworniki z membranami celulozowymi, kevlarowymi, z włókna szklanego i węglowego.
Bardzo ciekawe są również przetworniki wysokotonowe wstęgowe, spotykane zazwyczaj w wielokrotnie droższych konstrukcjach. Tak wyjątkowe połączenie wysokiej jakości z niską ceną było możliwe dzięki podjęciu współpracy firmy Rubicon ze starannie wybraną fabryką w Chinach, która w systemie OEM produkuje również kolumny dla wielu czołowych firm europejskich i amerykańskich. Warto wspomnieć, że fabryka ta posiada wszystkie najważniejsze certyfikaty jakości, łącznie z ISO.

Filozofia firmy Rubicon jest prosta: za niewielkie pieniądze dostarczyć miłośnikom dobrego dźwięku jak najlepszy produkt. Jej konstruktorzy nie są przywiązani do określonych rozwiązań i projektów, ale stosują przetworniki i elementy, które w danej aplikacji są najbardziej pożądane. Obudowy są wykonywane z płyt MDF, często pogrubianych, ze szczególnym naciskiem na redukcję fal stojących, osiąganą poprzez stosowanie kosztownych w produkcji wygiętych lub nierównoległych ścianek bocznych.

Wyjątkowa staranność towarzyszyła również projektowaniu zwrotnic, gdzie w krytycznych miejscach zajdziemy wyłącznie wysokiej klasy kondensatory polipropylenowe oraz cewki powietrzne, nawijane grubym drutem OFC. 
Gniazda połączeniowe wykonane są z solidnych, złoconych, zakręcanych zacisków.


Nigdy jeszcze nie dostawaliśmy tak wiele za tak niewiele!